Brwi to jeden z elementów kobiecego wyglądu, o który trzeba dbać codziennie – regulacja oraz tatuaż, farbowanie czy odżywki dla brwi to są czynności codzienne, jednak i tak z upływem czasu, stresem oraz innymi czynnikami, brwi tracą swój kształt i wymagają znacznej poprawy.

Podniesienie brwi daje możliwość poprawić ich wygląd szybko i skutecznie - jak twierdzą lekarze. Są różne metodę podniesienia brwi bardziej lub mniej inwazyjne, które pozwalają osiągnąć efekty w krótkim czasie. Dzięki podniesieniu brwi wracają do swojego wyglądu sprzed lat, twarz wygląda młodziej, oczy są bardziej wyeksponowane i wyraziste, a ich właścicielka bardziej pewna siebie i atrakcyjna. Po zabiegu podniesienia brwi bardzo szybko wraca się do normalnego trybu życia.

Zabieg podniesienia brwi jest stosunkowo prostym i niedrogim zabiegiem, bardzo często jest stosowany u pań po 40 roku życia, Jedak niektóre panie decydują się na podniesienie brwi znacznie szybciej, czasami nawet mocno przed trzydziestką, jeżeli mają genetyczne problemy opadłego łuku brwiowego oraz z nabytymi wadami łuku brwiowego, na przykład po wypadkach lub oparzeniach twarzy. Medycyna estetyczna rozwija się w Polsce bardzo szybko i ceny na zabiegi są niższe niż nawet 10 lat temu, dzięki temu operacje plastyczne stają się coraz bardziej dostępne dla zainteresowanych.

Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu, nie zaleca się przeprowadzenie zabiegu u osób z nieuregulowanym ciśnieniem, cukrzycą, ropnymi stanami zapalnymi twarzy lub ropnym zapaleniem zatok.