Z upływem czasu skóra każdego człowieka się starzeje. Skóra w okolicach oczu jest cienka i najbardziej podatna na zmiany pod wpływem czasu. Dobry chirurg plastyczny potrafi przewrócić piękny wygląd oczom nawet bez użycia skalpela. Podniesienie brwi może pomóc przewrócić kształt oczu, atrakcyjny wygląd oraz spojrzenie.

Dzięki zabiegowi podniesienia brwi klienci odmładzają się o kilka lat natychmiast. Istnieje wiele różnych metod podniesienia brwi, jednak jedną z najbardziej skutecznych, prostych i najczęściej stosowanych jest metoda podniesienia brwi preparatami toksyny botulinowej. Jest to metoda w pełni bezpieczna i skuteczna, efekty widać szybko i utrzymują się one nawet pół roku, po upływie tego czasu warto powtórzyć zabieg. Podniesienie brwi preparatami toksyny botulinowej w odróżnieniu od innych metod nie daje efektów natychmiastowych, zobaczyć efekty można dopiero po 7-10 dniach.

Kilka godzin po zabiegu nie wolno pochylać głowy do przodu, bo stwarza się ciśnienie w okolicach zastrzyków i efekty mogą być nieoczekiwane. Zabieg podniesienia brwi nie jest drogi, co pozwala praktycznie każdej chętnej osobie z niego skorzystać. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które się boją znieczulenia, operacji plastycznej i bardziej inwazyjnych metod, jednak wadą tego zabiegu jest konieczność jego powtarzania. Jeżeli zabieg nie będzie powtarzany co jakiś czas, skóra wróci do stanu sprzed zabiegu. Dodatkowo po zabiegu można stosować odpowiednie kremy z kwasem hialuronowym, które wzmocnią efekty botuliny.