Zabieg podniesienia brwi i lifting czoła bardzo odmładzają twarz. Zmarszczki na czole pojawiają się jako pierwsze, a opadające powieki i brwi mogą być uwarunkowane genetycznie i nawet bardzo młodym kobietom mogą dokuczać i dodawać lat. Dobry chirurg przeprowadzi zabieg podniesienia brwi szybko i bezboleśnie. Po zabiegu twarz pacjentki jest bardziej pogodna, szczęśliwa a oczy same się śmieją.

Przy podniesieniu czoła chirurg nacina skórę pod włosami i napina skórę, tak że blizny po takim zabiegu nie są widocznie. Podniesienie brwi daje efekt większych i bardziej otwartych oczy i może być wykonane jednocześnie z liftingiem czoła. Przed zabiegiem podniesienia brwi i czoła trzeba wykonać szereg badań, ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Cały zabieg trwa około 2 godzin, wyjść do domu można tylko 24 godziny później, po dokładnym badaniu przez lekarza, który stwierdzi brak powikłań. Tydzień po zabiegu podniesienia brwi i czoła trzeba ponownie udać się do lekarza, żeby zdjąć szwy i nałożyć opatrunki. Warto wziąć pod uwagę ryzyko powikłania, ponieważ podniesienie brwi jest prawdziwą operacją. Może wystąpić zaburzenie czucia, krwiaki, wzmożone napięcie mięśniowe w okolicach szwów. Alternatywą dla chirurgicznego liftingu brwi są zastrzyki botulinowe i hialuronowe, jednak takie zastrzyki dają tylko tymczasowe efekty i po kilku miesięcach trzeba powtórzyć zabieg. Zabieg chirurgiczny jest bardziej bolesny i ryzykowny, jednak efekty są również trwalsze i zazwyczaj nie ma potrzeby go powtarzać.