Nieoperacyjne podniesienie brwi staje się coraz bardziej popularne, twierdzi specjalista chirurgii plastycznej. Istnieje kilka różnych metod podniesienia brwi, najbardziej popularną z nich jest podniesienie brwi z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas ten jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie, głównie w skórze. Kwas hialuronowy odpowiada za nawodnienie skóry i jej młody wygląd. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie gwałtownie spada, co od razu przekłada się na wygląd.

Przy podniesieniu brwi kwas hialuronowy wstrzykuje się pod skórę i uzupełni niedobór w sposób naturalny, jest to w 100% bezpieczne i z upływem czasu samoistnie się wchłania. Wadą takiej metody podniesienia brwi jest to, że po jakimś czasie trzeba będzie powtórzyć zabieg, co generruje kolejne koszty.

Podniesienie brwi kwasem hialuronowym daje efekty trwałe i natychmiastowe. Jednak zabieg ten nie może być stosowany u osób z nadwrażliwością na kwas hialuronowy, u kobiet w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Do zabiegu może przystąpić osoba, która jest w pełni zdrowa, i nie posiada zmian skórnych w proponowanych miejscach wstrzyknięć. Zabieg trwa bardzo krótko, zajmuje około godziny i jest praktycznie bezbolesny. Przy podniesieniu brwi tą metodą nie jest wymagane znieczulenie, w niektórych przypadkach jednak stosuje się ledokainę. Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia, a efekt utrzymuje się od 8 miesięcy nawet do 1,5 roku w zależności od preparatu. Po upływie czasu skóra wraca do stanu sprzed zabiegu i trzeba go powtórzyć.