Polska ma bardzo silny kult celebrytów. Od gwiazd telewizyjnych po znane osoby z show-biznesu, w naszym kraju mamy szeroki wachlarz osób uznanych jako sławni. Większość z nich wyrosła już na antycznego statusu, dzięki czemu są częścią Wielkiej Brytanii tego, co nazywa się popularnością dominującą.

Szczególnie modelce oraz gwiazdom telewizyjnym łatwo jest być celebrytami; oni są popularyzowani przez media częściej niż prezes banku lub uznanego polityka w Polsce. Wraz z ogromnym zainteresowaniem „plotkarskich magazynów” wzrosła liczba osób, które szukają informacji dotyczących kolejnych poczynań i mieszkań Polskich celebrytów. Niektóre polskie gwiazdy mogą pochodzić sprzed lat, ale innym nadal udaje się być aktualnymi ikonami popkultury.

Mimo wiadomego zainteresowania Polaków w celebrytach w odpowiedzi na ostatnie „plotki” o bogatym życiu dyskredytowanych osób ze świata show businessu, istnieje ryzyko coraz silniejszych rodzin i społeczeństwa nastawionych przeciwko fake news i tryskającemu życiu show-biznesu. To może być prawda w Tv, ale chcemy również widzieć, jak ludzie prawdziwi żyją prawdziwymi życiami: budujemy gospodarstwa domowe po chleb i solniczek dobrego smaku.

Celebryci są obecnie wszechobecni w polskim świecie showbiznesu. Z każdym rokiem ich znaczenie i popularność wzrastają. Wicło twierdzić, że celebryci są teraz bardzo ważnymi postaciami we wszystkich aspektach kultury masowej i są głównymi twórcami trendów w naszym kraju.

Celebryci to przede wszystkim osoby publiczne, które osiągnęły sukces lub są znane lub sławne na skutek swojej działalności medialnej, takie jak artyści, aktorzy, prezenterzy telewizyjni i piosenkarze. Co więcej, celebryci mogą mieć również inne znaczenie – mogą być postaciami reklamy lub markami samymi w sobie.

Celebryci tego typu powodują, że media, a nawet cała kultura jest inna niż wcześniej. Zapewniają ludziom relacji z ludźmi, którzy się od nich różnią i dostarczają treści do rozmowy i dyskusji. Ponadto mogą również umożliwić oglądanie i inspirację dla innych ludzi – co jest bardzo pozytywne.

Celebryci polskiego świata showbiznesu są bardzo popularni niemal na całym świecie. W końcu zasługują na to, aby celebrować ich sukcesy i rolę, jaką odgrywają we współczesnej Polsce. Aby ich rola przekraczała poziom mody czy estetyki i skierowała swoje zainteresowanie na odważne zachowania, aktywizm czy inicjatywy społeczne. Widzimy już pierwsze oznaki tego trendu – ćwiczenia grupowe prowadzone przez celebrytów na Instagramie, programy edukacyjne czy też aktywność charytatywna ze strony gwiazd studyjnych – osiagaj³y one ogromny sukces i staja siê inspiruj¹cym momentem naszej kultury masowej.

Polska jest pełna wielu rodzimych celebrytów. Aktorzy, muzycy i inne gwiazdy sławy cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, a ich historie są coraz częściej oceanem inspiratorów dla millenialsów młodych ludzi. Ci celebryci to rzeczywiści ludzie, którym udało się zrobić coś wyjątkowego ze swojego życia.

Pierwszy z nich to aktorka Kasia Cichopek. Urodzona w Łodzi aktorka wystąpiła w licznych produkcjach filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Zdobyła nagrodę Mercedes-Benz Nagroda Aktorska za rolę Krystyny Wajdowicz. Ona i jej mąż aktor Maciej Dowbor są ambasadorami RPO, co oznacza, że czynnie wspierajpromujawładze Polski.

Innym polskim celebrity przykładem jest Krzysztof Ibisz showman i prezenter telewizyjny. Za jego karierę nagrodzano mnóstwo nagród m.in Orzeł Telewizji. Został również uhonorowany medalem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za działalność charytatywną.

Polskie celebryci to postaci autentyczne, które dumnie reprezentuj Polskę na arenie międzynarodowej. Piszą pozytywne historie sukcesu i stają się inspiracją dla tych, którzy marzą o tworzeniu wspaniałych rzeczy w swoje milenialskiej karierze.