Celebryci to ludzie, którzy są uważani za wzory do naśladowania i jeśli chodzi o ich tryb życia – w tym dietę – wielu z nas może mieć pytania. Czym karmią się gwiazdy?

Niestety, odpowiedź nie jest taka prosta. Każdy celebrity ma inne upodobania żywieniowe. Niektórzy przestrzegają bardzo zdrowej diety, mając swojego prywatnego dietetyka, który opracowuje specjalny jadłospis. Inni preferują przekleństwa dla naszego organizmu i konsumują produkty: chemicznie przerobione i ciężko przetworzone.

W większości jednak celebryci łapią swój wewnętrzny balans pomiędzy awanturniczym stylem życia, a zdrowym jadłospisem. Wielu z nich starannie dopasowuje swoje menu do potrzeb ich stanu zdrowia i upodobań.

Jeszcze więcej gwiazd polega na odpowiednim doborze składników i produktów organicznych, które są bogate w błonnik i witaminy. Nierafinowane tłuszcze oraz niskoprzetworzone owoce, warzywa i mięsa pomagają utrzymać ich profesjonalny wygląd.

Czy celebryci jedzą wszystko co im się podoba? Jak widać powyżej, większość z nich ma przyjemność jedzenia smacznych pokarmów bez szkody dla ich ciała. Wygląda na to, że celebryci mogą się tylko wspinać po drabinie dobrego zdrowia, dbając o swoje zdrowie przez starannie skomponowaną dietę.

Jedzenie stało się prawdziwie modne, a my wszyscy szukamy inspiracji, jak zdrowo i zgodnie z trendami się odżywiać. W tym celu wiele osób obserwuje dietę celebrytów, którzy tworzą trendy i ustalają najnowsze trendy żywieniowe. Sprawdźmy więc, co jedzą najpopularniejsi celebryci?

Aby mieć ciało gwiazd stylu, trzeba mocno pracować. Obecni celebryci dużo ćwiczą, ale także zwracają uwagę na zbilansowaną dietę. Aktorzy i piosenkarze są pod szczególną opieką dietetyków, dzięki którym mogą jeść zdrowo i zminimalizować ryzyko chorób serca i innych poważnych schorzeń. Stosują oni także programy treningowe i mają rygorystyczne plany żywieniowe. Wiadomo, że w grupie celebrytów potrzebne są różne diety: wegetariańskie, tradycyjne itp.

Co więc jedzą nasi ulubieni artyści? Zwykle jada się dużo owoców, warzyw, produktów ubocznych i chudego białka takiego jak drób czy suplementy białkowe. Celebryci unikają na ogół pokarmów zawierajacych duże ilości cukru i błonnika oraz spożywania ich po 22:00. Zamiast tego sięgaj po sałatki warzywne i sałatki owocowe oraz jedz ciemne pieczywo – to wszystko ma im pomóc lepiej wygladać na scenie. Dodatkowo artyści czasami piją soki warzywne lub ziołowe napary, aby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednich witamin.

Od lat obserwujemy, że celebryci są od nas innymi osobami. Ich styl życia, wygląd i wydatki są dla nas niewyobrażalne. Ale czy te różnice dotyczą również jedzenia?

Co jeśli chodzi o kwestie odżywiania, to okazuje się, że ludzie ci jedzą podobnie jak my. Nie mamy pojęcia o diecie charakterystycznej dla gwiazd, ani o specjalnych dietach. Biorąc pod uwagę liczbę posiłków w ciągu dnia, celebryci dbają o swoje zdrowie często jedząc 5-6 mniejszych posiłków przez cały dzień, a nie 3 duże posiłki, które mają odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych.

Celebryci nadal jedzą ulubione potrawy – owoce i warzywa, produkty zbożowe i nabiał, mięso i ryby. Nalegają jednak, aby produkty te miały wysokiej jakości składniki odżywcze oraz pochodziły ze sprawdzonego źródła – ekologicznie hodowanego mięsa lub naturalnego nabiału itp. Najważniejszym elementem ich codziennych dań jest towarzyszący im picie wody.

Tym samym dowiadujemy się, że celebryci rzeczywiście mają swoje preferencje co do tego co jedzą. Rób zatem to co lubią oni – jeśli posiadasz gospodarstwo ekologiczne – ciesz się pewnym sukcesem na rynku spożywczym przeznaczonym dla sławnych osób. I pamiętaj – warto być zdrowym i upewnić się, że codziennie spożywasz wszelkie potrzebne składniki odżywcze!